Kadri Maikovi maalinäitus
Tagasi

Kadri Maikovi maalinäitus  on harrastuskunstniku esimesi personaalnäituseid avalikkuse ees. Näitusel on eksponeeritud 16 maali sarjast „Lilled minu elus“, Köögis on asju“ ja „Maal on sinine“. Tööd on tehtud erinevates tehnikates ning erinevatel aastakümnetel.
 
Lapsepõlve iidoliks sellel maastikul on olnud harrastuskunstnik Lembit Pihel, kelle juures möödus iga neljapäeva õhtu. Just akvarellmaal on seetõttu pandud näituse teekonna alguseks. Lapsepõlve hobi vahele on jäänud aastakümneid, et end taas leida,  istuda suvalisel hetkel lõuendi taha ning improviseerida.
Autorile oli üllatav, kui töödega tutvuv sensitiiv ütles, et piltides on piisavalt energiat, et vaataja neist enda tundeid leida saaks. Igal juhul on autoril kodus nende piltide vahel hea olla.
 
Piltidel annab ära eksida Eestimaa erinevate paikade vahel, näha viljapõldu ja nõiariigi nõiutud tamme, imetleda paadisõite külmade virmaliste vahel ning meenutada suviseid sumedaid saunaelamusi. Sinine räägib loo maal olevast sinisest taevast, veekogust või sibullilledest. Ajatu on vaikelu olemus kümnendeid tagasi kasutuses olnud piimakannust ning kohvipurgist.
Meenutused kööginurgast annavad märku sibula eri vormidest, puuvilja mahlasest maitsest ning talvistest sibullilledest, mis avavad tee jõulueelsesse meeleollu.
 
Näitus jääb avatuks kuni 30. novembrini.
                                                            2013 Eesti Maaülikooli Raamatukogu      
facebook