Lahtiolekuajad ja asukoht
Kasutuskord
Üldandmed
Ajalugu
Struktuur
Töötajad
E-kataloogis ESTER on kasutusel ID-kaart, Mobiil-ID ja TAAT-teenus
Tagasi

E-kataloogis ESTER on nüüd sisselogimiseks kasutusel ka ID-kaart/Digi-ID, Mobiil-ID ja TAAT-teenus.
Lisaks saab end ise lugejaks registreerida.


E-kataloogis ESTER (www.ester.ee) on laiendatud teenuste kasutamiseks sisselogimise võimalusi. Lisaks senisele kasutajatunnusele ja salasõnale on võimalik Minu ESTERisse jt e-teenustesse sisse logida ka Eesti ID-kaardi/Digi-IDga, Mobiil-IDga ning mõnes raamatukogus ka läbi TAAT-teenuse. TAAT teenus ehk Eesti haridus- ja teadusasutuste vahelise autentimise ja autoriseerimise taristu võimaldab siseneda eri portaalidesse ja teenusekeskkondadesse koduasutuse kasutajakonto andmetega (vt. lähemalt taat.edu.ee).

Lisaks on paljud raamatukogud avanud samas keskkonnas ka võimaluse ennast ise raamatukogu kasutajaks (lugejaks) registreerida.

E-kataloog ESTER on konsortsiumiga liitunud raamatukogude ühiskataloog, mida kasutatakse 1999. aastast. Arvestades kõigi seotud ja allasutuste - instituutide, kolledžite jt – raamatukogudega, haarab e-kataloog ESTER rohkem kui 80 raamatukogu. Seisuga 24.08.2017 on e-kataloogiga liitunud raamatukogudes kokku ligi 9,6 miljonit teavikut ja ligi 174 000 kehtivate õigustega kasutajat (lugejat).

Enda autentimist ehk sisselogimist nõuavad sellised e-teenused nagu isiklik kasutajakonto Minu ESTER (oma lugejaandmete vaatamiseks ja haldamiseks), teavikute tellimine ja järjekorda panemine, valitud kirjete kausta salvestamine, teavikute hindamine ja kommenteerimine jne. E-kataloogis pakutavate e-teenuste ulatus on raamatukoguti erinev, tutvuda saab nende võimalustega www.ester.ee või võttes ühendust oma raamatukoguga.

E-kataloogi ja ühise infosüsteemi haldamise ja arendamise eest Eestis vastutab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium ELNET. Loodud arendus valmis koostöös tarkvarafirmaga OÜ Mindworks Industries (Eesti) ja infosüsteemi tarkvara omanikfirmaga Innovative Interfaces Inc. (USA).
                                                            2013 Eesti Maaülikooli Raamatukogu      
facebook