Plagiaadituvastussüsteem

Lõputööde jms üliõpilastööde vormistamisel on oluline korrektselt viidata teiste autorite teostele, mida on töö koostamisel kasutatud. Plagiaadi tuvastamiseks on loodud mitmeid süsteeme, Eesti Maaülikoolis on kasutusel plagiaadituvastussüsteem Ouriginal (varasemalt URKUND). 


Ouriginal on plagiaadituvastussüsteem, mille kasutusõigus on Eesti Maaülikoolile konsortsiumilepinguga ostetud. Programmi eesmärgiks on ennetada plagiaati ning tõsta teadlikkust loomevargusest. Konsortsiumisse kuuluvad veel Haridus- ja Noorteamet (HARNO), Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Sisekaitseakadeemia, Eesti Lennuakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Lääne-Viru Rakenduskõrgkool ja Tallinna Reaalkool.

 

 • Ouriginali saavad kasutada kõik maaülikooli akadeemilised töötajad. Kasutamiseks saab sisse logida SIIT
 • Ouriginali konto on omistatud 2017. aasta oktoobris kõigile akadeemilistele töötajatele. Konto aktiveerimiseks kasutage Ouriginali sisse logimise lehel parooli lähtestamise võimalust Forgot you password?. Kõik uuemad töötajad saavad Ouriginali kasutajakonto, kui kirjutavad raamatukogu kontaktisikule.
 • Üliõpilased iseseisvalt programmi kasutada ei saa. Tudengitel on võimalik oma tööd süsteemi üles laadida, kuid tulemusraport edastatakse õppejõule.

  NB! Ouriginali vastuvõtja aadress/analysis address ei ole õppejõu e-maili aadress vaid spetsiaalne Ouriginali poolt loodud aadress. Teadmiseks enne Ouriginali kasutamist.
   
 • Ouriginal võimaldab:
  - Võrrelda tekste internetis avalikult kättesaadavate eesti- ja võõrkeelsete materjalidega
  - Võrrelda tekste Ouriginali enda andmebaasis olevate materjalidega (kõik üleslaetud tööd jäävad Ouriginal andmebaasi)
  - Võrrelda kõrgkoolide poolt digitaalselt arhiveeritud töid omavahel
  - Kasutada Moodle pluginat, mis hõlbustab õppejõu tööd (toimub automaatne võrdlemine)
  - Õppejõul analüüsida ja tõlgendada kattuvusraporti tulemusi
   

Juhendid Ouriginali kasutamiseks asuvad SIIN.

 

Küsimuste ja probleemide korral võta ühendust:

Karmen Kalk, infospetsialist
karmen.kalk@emu.ee
Tel: 731 3064;
Mob: 522 5046