Teadustulemuste piiramatu kättesaadavus, jagamine ja kasutamine aitab muuta teadusmaailma läbipaistvamaks ning kiirendada innovatsiooni. Teadusrahastajate nõuete ja digitaalsete tehnoloogiate arengu tulemusena on avatud teadus (ingl. Open Science) muutunud oluliseks ka Eestis. Ülikoolide raamatukogud on aastate jooksul omandanud selles valdkonnas piisava kompetentsi ning pakuvad teadlastele vajalikku tuge ja teenuseid.
Avatud juurdepääsu nädalal 23.-27.10.2023 kutsume teadlasi, doktorante, teadusadministraatoreid, raamatukoguhoidjaid ja teisi huvilisi osalema veebiseminaril, tutvuma kõige uuemate juhendmaterjalidega ja värskendama oma teadmisi avatud teaduse küsimustes.
Veebiseminar „Andmekaitse ja infoturve teadustöös“ 25.10. kell 13.00-14.30 Zoomi keskkonnas. Veebiseminaril on kolm ettekannet, millest kaks on eesti keelsed ning üks inglise keelne.
Veebiseminaril tutvustatakse
- juhendit „Andmekaitse teadustöös“ (Marten Juurik, ETAG/TÜ),
- infoturvet ning selle seost teadustööga (Toomas Lepik, TalTech)
- anonümiseerimistööriista Amnesia (Manolis Terrovitis, OpenAIRE – inglise keeles algusega kell 14.00).
Veebiseminarile on võimalik registreerida siin.
Üritust korraldavad DataCite Eesti, OpenAIRE Eesti ja RDA Eesti.
Avatud juurdepääsuga publitseerimine
- ELNET konsortsiumi vahendusel ostetud andmebaasides olevate erinevate teadusajakirjade OA avaldamistasude soodustingimused on leitavad Electronic Information for Libraries (EIFL) veebilehel tabelina (nupp "Download")
- Avatud juurdepääsuga Eesti teadusajakirjad on leitavad Directory Of Open Access Journals (DOAJ)
Kasulikud vebinarid järelvaatamiseks:
Kasulikud dokumendid ja juhendid:
Avatud teaduse teemal toetab teid Eesti Maaülikoolis
Kersti Laupa
teenuste arendusjuht
kersti.laupa@emu.ee