Nii nagu on : Vanemuise draamatrupp

Foto: Maris Savik
dRAAMAT

On teatrikuu.

 

Maaülikooli raamatukogul on hea meel jätkata koostööd Vanemuise teatriga.

 

Sel korral eksponeerime fotonäitust, mis kujutab draamatrupi tegemisi.

Käesolev näitus ei ole narratiiv. Need on pildiread, mis juhtusid ettekavatsematult, painutamata. Siit ei leia reklaamiks või arhiveerimiseks mõeldud klassikalisi lavastusfotosid. Fotograaf Maris Savik on pildile püüdnud mõtlevad inimesed – proovides ja proovide vahel, etendusteks valmistumas, lavastusi taastamas ja uusi loomas. Mittelavastuslikult, sättimata, „nii nagu on“.
Fotodel on olme. Teatri köök. Koht, mida restorani minnes kunagi ei näe, aga võib mõnikord ehk aimata.

 

Lisaks näitusele on sellest projektist sündinud ka fotoraamat dRAAMAT.

 

„Need on hetked, mis olid just siin ja just sellised ning enam need ei kordu. Just kaduvus ning see, millise tunde möödunu meisse alles jätab, kannab mind. Aja kaja, mida polegi päriselt võimalik dokumenteerida, ainult mäletada.
Siin on nalja. Eneseirooniat. Väsimust. Rõõmu. Segadust. Piltides kulgevaid vestlusi. Filosoofiat. Küllap on siin lõpuks ka rolle ja maske. Ja ehkki dRAAMATus on ka mõned kokkulepitud portreesessioonid näitlejatele armsates või mingil muul põhjusel just sel hetkel olulistes kohtades, ei räägi selle raamatu leheküljed mingit kokkulepitud lugu. Ma vaatan otsa inimesele. Päriselt otsa, teadmata, mis järgmiseks juhtub või millega see lõpeb. Eesriiet ei ole.“
Maris Savik

 

Näitus on avatud 23. maini.

Olete oodatud!