Isiklikud ehk mittevaralised õigused on õigus autorsusele, õigus autorinimele, õigus au ja väärikuse kaitsele. Autori isiklikud õigused on võõrandamatud ja kuuluvad autorile. Autoriõiguse seaduslink opens in new page
Varalised õigused autoriõiguse valdkonnas on õigus teost reprodutseerida, levitada, tõlkida, töödelda jne, tööstusomandi alal on see õigus taotleda patenti või kasuliku mudeli registreerimist ja saada patendi või kasuliku mudeli omanikuks.
Euroopa Komisjon Intellektuaalomandi õigusedlink opens in new page - Intellektuaalomandi õiguste poliitika, autoriõiguste ja kaubamärkide kaitse, õiguste omajate nõustamine, piraatlusevastane võitlus, rahvusvaheline kaubanduspoliitika.
Meie ülikooli intellektuaalse omandi käsitlemise põhimõtete kohaselt kuuluvad autori loomingulise tegevuse varalised õigused üldjuhul ülikoolile. Ülikool loobub varalistest õigustest autori kasuks teadusartiklite, konverentsiettekannete ja -materjalide (presentatsioon, teesid jms) osas. Õpikute ja monograafiate kirjastamisel tuleb varaliste õiguste kuuluvus igal konkreetsel juhul eraldi kokku leppida.
Eesti Maaülikoolis loodud intellektuaalomandi käsitlemise kordlink opens in new page 27. mai 2021
Creative Commons aitab sul oma loovust jagada seaduslikult ja läbipaistvalt.
Tutvu CC litsentsidegalink opens in new page, et leida nende hulgast sobiv oma tööde jagamiseks.
Lõputöödele lisatakse salvestamisel digitaalarhiivi EMU DSpace säilitamise ja üldsusele kättesaadavaks tegemise eesmärgil Creative Commonsi litsents CC BY NC ND 4.0 (välja arvatud avaldamise tähtajatu piirang), mis lubab autorile viidates lõputööd reprodutseerida, levitada ja üldsusele suunata ning keelab luua tuletatud teost ja kasutada teost ärieesmärgil.
Selle teemaga seotud küsimuste korral võtke minuga julgelt ühendust
teenuste arendusjuht
Õppeprorektori vastutusala
Raamatukogu
+372 7313495
+372 73134955210082
5210082